Misiune

Sa asigure o educatie de calitate pentru dezvoltarea intelectuala, sociala si orientare profesionala a elevilor in vederea adaptarii socio-economice a tinerilor de azi, viitori cetateni activi, deplin constienti de propria valoare, competitivi pe piata muncii locale si europene.
   Sa asiguram aceasta calitate printr-un climat organizational bazat pe o comunicare deschisa pentru schimbarea atitudinilor conservatoare, discriminatorie cu puternice accente de promovare a interculturalitatii, a calitatii educatiei pentru toti, atat pentru elevi cat si pentru profesori sensibili la nevoile locale si regionale.
    Vom promova un management eficient al tuturor resurselor, indiferent de provenienta lor.

Viziune

Telul nostru este sa ne mentinem prestigiul de unitate scolara de referinta integrata nevoilor sociale ale comunitatii, care sa realizeze pregatirea astazi pentru viitorul de maine de generatii de tineri activi si creativi, cu gandire flexibila, cu abilitati de comunicare interculturala si cu competente antreprenoriale care sa contribuie la integrarea cu succes in viata comunitatii si la optiunea invatarii pe tot parcursul vietii.

Personal de Conducere

Director: Prof. Irina Maria GODEANU

Personal Didactic

Personal Administrativ
detalii aici

Protectia datelor cu caracter personal
detalii aici

Create your own web pages in minutes...
Adrese Utile

Copyright 2023 - Scoala Gimnaziala Cruset - Totate drepturile rezervate - Site realizat de Inf. Irinel Pirvulescu.
Ne puteti contacta si pe:
Web Page Maker, create your own web pages.